POBIERZ OŚWIADCZENIE RODZICA i złóż w sekretariacie szkoły!
Zapoznaj się z tzw. Standardami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) czyli zaleceniami "dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem" w Europie. Na tych standardach ma się opierać seksedukacja w Polsce według niektórych środowisk. (Szczegóły dla określonych grup wiekowych od str. 40.)

Polecamy:        

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tęczowa flaga LGBT w filmie z lat 80-tych
Właśnie obejrzałam jeden z moich ulubionych filmów, do którego wracam od czasu do czasu: "Krótkie spięcie" cz.1. Jakież było moje zdziwienie, gdy w trzech miejscach tego filmu zauważyłam tęczę - sześcio-kolorową (symbol LGBT) - oglądałam ten film przynajmniej kilkanaście razy i wcześniej nie dostrzegłam tego znaku(!).
Jest on ewidentnie wkomponowany w taki sposób, żeby pozytywnie kojarzył się z główną bohaterką - Stefanią.
Symbol widać na szybie jej auta, na lodówce i na drzwiach zewnętrznych domu..
Stefania jest pozytywną bohaterką - celem było więc zapewne proste skojarzenie pozytywnej postaci w filmie z symbolem 6-cio kolorowej tęczy - prymitywny ale skuteczny zabieg socjotechniczny ...

Co ciekawe - wcześniej w ogóle nie zauważyłam tego symbolu - dopiero teraz - gdy w Polsce pojawiła się propaganda LGBT, marsze równości itp...

Film jest z roku 1986 a 6-cio kolorowa tęcza już od 1979-ego była symbolem ruchu LGBT.  Biorąc pod uwagę fakt, że środowiska filmowców przesiąknięte są różnego rodzaju dewiacjami, raczej nie sądzę, żeby ta tęcza - pokazana w filmie kilka razy, była przypadkowa...

Zastanawia też to, że Stefania w filmie jest postacią heteroseksualną - zakochuje się w mężczyźnie. Jestem przekonana, że jest to przykład delikatnego, podprogowego wprowadzania w filmach symbolu LGBT jako czegoś pozytywnego - żeby szeroka publika otrzaskała się wzrokowo i dobrze sobie go kojarzyła...

NIe wiem czy to można łączyć lae znalazłam też informacje o tym, że aktorka grająca rolę Stefanii, niejaka Ally Sheedy - jest od kilku lat znana jako aktywnie popierająca ruch LGBT: https://www.afterellen.com/people/93475-...q-activism
Czy popierała go już w latach 80-tych? Byc może... Może tęcze to jej inicjatywa w tym filmie...? Tak czy siak, odbieram to jednoznacznie jako celowe propagowanie ruchu LGBT.

Poniżej zrzuty ekranu: 

[Obrazek: krotkie-spiecie-tecza1.jpg]

[Obrazek: krotkie-spiecie-tecza2.jpg]

[Obrazek: krotkie-spiecie-tecza3.jpg]
Odpowiedz
W serialach Netflix też wielokrotnie pojawia się motyw tęczy- na koszulkach bohaterów, na lodówce jako magnes, na rysunku zrobionym przez dzieci itp.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości